Ваш браузер устарел. Рекомендуем обновить его до последней версии.

Вакцинація - профілактика захворювань  

Вакцинація – це, перш за все, захист Вашого домашнього улюбленця і його потомства від важких вірусних і бактеріальних хвороб. Також це захист власника від хвороб, які смертельно небезпечні у випадку контакту із зараженими тваринами.

Як правильно підготувати тварину до першої вакцинації?

Завжди потрібно пам'ятати, що вакцинація - складний і відповідальний період в житті собаки чи кішки, особливо у щенячому віці.
Якщо ви придбали цуценя чи кошеня в розпліднику чи на ринку, спеціалісти ветеринарної клініки "VIP Хвіст" не рекомендують проводити вакцинацію в перші дні зміни місця проживання тварини. Також немає необхідності проводити лабораторну діагностику в період адаптації тварини (5-7 днів), якщо немає клінічних проявів захворювань. Дайте своєму домашньому улюбленцю час звикнути до нової обстановки, до Вашої сім"ї, до нового спального місця, туалету, годівнички.
 
Після першого тижня перебування нової тварини у вашому домі, можна запланувати візит до лікаря.
Першим пунктом підготовки до вакцинації домашньої тварини повинна стати дегельмінтизація тварини (обробка від глистів). Ветеринарний спеціаліст "VIP Хвіст" порадить необхідний препарат, розрахує правильне дозування і забезпечить безболісне введення препарату. Ветеринарні лікарі нашої клініки рекомендують дворазову дегельмінтизацію з інтервалом 10 днів.
 
Через 3-5 днів після повторної обробки від глистів, можна приступати до проведення вакцинації Вашої домашньої тварини. За цей час Ви повинні переконатися, що тварина здорова (активна, хороший апетит, сформоване випорожнення і адекватний діурез (сечеутворення)). 
 
Вакцина – це біопрепарат, який вимагає строгого режиму зберігання, правильних температурних норм і вологості. Купуючи вакцину в неспеціалізованих місцях, Ви ставите під загрозу життя і здоров'я Вашого улюбленця.
 
Оптимальний вік для проведення вакцинації - два місяці для собак і 3 місяці для котів. Формування стійкого імунітету відбувається протягом 14-21 днів з моменту вакцинації.
Ваша домашня тварина повинна пройти повний курс вакцинації і бути готовою виходити гуляти, не боячись небезпечних захворювань 
 
Для чого ж проводиться вакцинація?
 
Існує ряд захворювань вірусної етіології, якими хворіють виключно собаки або кішки. При цьому слід зазначити, що кішки не хворіють захворюваннями, якими хворіють собаки.
 
Але важливо зазначити і зооантропозні захворювання (якими хворіють собаки, кішки та люди). Для собак - це Лептоспіроз, Парагрип, Аденовірус, Чума плотоядних, Вірусний гепатит, Коронавірусний ентерит та ін.
 
Для кішок - це Кальцевіроз, Хламідіоз, Лейкоз, Герпес вірусна інфекція, Перетоніт інфекційний, Ринотрахеїт.